IRIS IRISCan Pro Book 3

Rozhraní USB

mobilita a snadné ovládání

• -Kompaktnost
    • -použitelné snad jen pro samostatné listy.
    • -kvalita skenování
    • -nepřesnost skenování
    • -nemožnost skenovat knihy
    • -slabá výdrž i s nej baterkama

Sháněl jsem nějaký malý přenosný skener pokud si potřebuji v knihovně nebo v cizině naskenovat určitou část knihy. Jelikož mi skener od IRIS přišel jako jeden z nejpoužitelnějších, koupil jsem ho s tím, že pokud nebudu spokojen, vrátím ho. I když má tento ruční skener přímo ve svém názvu "Pro Book", ke skenování knih je naprosto nepoužitelný.

Marně jsem na internetu hledal fotku spodní části skeneru, abych se přesvědčil jak je konstrukčně řešen. Na spodní straně je skenovací část a zhruba 1,5 cm pod ní jsou gumové válečky jež mají skener vodit po papíře a zároveň aktivovat skenování. Problém nastává v tom kdy v knize válečky dojedou na konec papíru , přestanou se otáčet a tím pádem skener přestane skenovat aniž by dojela skenovací část ke konci textu. Tak v knize chybí třeba poslední věta stránky na spodu, nebo část vět na bocích. Fungovalo by to snad jen kdyby válce byly těsně u skenovací části nebo knihy měly 4 cm bílé okraje, což v 99% nemají. Další variantou je každou stránku knihy podložit tenkým sklem, nebo něčím tvrdým, aby vodící válečky jely plynule za hranici okraje papíru. To samotné skenování zkomplikuje natolik, že je snad lepší a rychlejší knihu fotit foťákem.

Dalším problémem je kvalita. I po několikátém zkalibrování přístroje jsem nebyl schopen udělat za sebou 10 kvalitních skenů. Text byl na určitých místech nahuštěn. V recenzích uvádějí, že černobílé skenování trvá maximálně 3-4max sekundy. Ale dobrého výsledku se mi nepodařilo dosáhnout ani při 10s skenování jedné stránky.

• , zakoupeno v Alza.cz

Tento produkt mohu jen doporučit. Výborná cena, dobrá kvalita. Dobrá výdrž baterie, velká rychlost scanování. Perfektní viditelnost obrázků, super ovladatelnost. Přesně to, co jsem si představoval a co jsem potřeboval.

Rozhraní USB

Pokud se zajímáte o počítače a elektronika, rádi máte doma moderní vybavení a hlídáte si každý detail, kupte si Přenosný Skener Iris 457888 za nejlepší ceny.

• Barva: Bílý
  • Připojení: USB 2.0
  • Plátno: LCD
  • velikost: A4 (210 mm x 297 mm)
  • Kompatibilní paměťové karty: MicroSD (TransFlash)
  • Typ: Přenosný Skener

mobilita a snadné ovládání

• -Kompaktnost
    • -použitelné snad jen pro samostatné listy.
    • -kvalita skenování
    • -nepřesnost skenování
    • -nemožnost skenovat knihy
    • -slabá výdrž i s nej baterkama

• , zakoupeno v Alza.cz

• Vynikající pro práci v archivu
    • Je nutné používat kvalitní baterie

Výběr vylučovací metodou.
    Pro někoho může být výhodou vyšší verze s WiFi přenosem