Nejnovější recenze ze sekce Skenery

• Užitečný za ty peníze
  • snadno ovladatelný
  • pěkný výstup

Scanování probíhá poměrně rychle a bez problémů, nascanované negativy vypadají v PC moc hezky. Zapojení USB kablíku bych přesunul dozadu, ale na to se dá celkem rychle zvyknout… Za mě vše v pořádku.
Český manuál ke stažení.

• Dobrý poměr cena/kvalita
  • jednoduché vedení filmu v lyžinách kde se film jen posunuje

Skvělý na obnovu starých černobílých fotek, které se nám doteď váleli jen v zaprášené krabici na půdě. Dobrý poměr cena/kvalita.
Jednoduché vedení filmu v lyžinách kde se film jen posunuje.

ROLLEI DF-S 100 SE

ROLLEI DF-S 100 SE

• Bez nutnosti připojení k PC
  • Rychlý a skladný

Líbí se mi, že scanuje přímo na paměťovou kartu a nemusím ho nikam připojovat. Jen jsem vytáhla album s negativy a jelo to jak na běžícím pásu.

• Kvalitní scanování negativů
  • Jednoduché ovládání
  • Nevím.

Hezké provedení, rychlé scanování v pěkné kvalitě. Celkově splnil, co jsem od něj čekala.

• Rychlé pořízení snímků
  • Jednoduchá obsluha
  • Dobrá kvalita

Koupili jsme mamince jako dárek k narozeninám a od té doby sedí ve starých filmech :) Udělal velkou radost.

PLUSTEK OpticFilm 8200i SE

PLUSTEK OpticFilm 8200i SE

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. března 2019

Zakoupeno v K24.cz

• Zboží přišlo v pořádku perfektně zabalené,doporučuji.

• skladné provedení
  • kvalita skenování, pokud nemáte vyšší nároky
  • napájení pomocí USB kabelu
  • skenování do pdf
  • lagricové provedení
  • nutnost zatížit víko skeneru, pokud skenujete např. trochu pokroucenou fotku
  • možné potíže s drivery
  • nedokonalý software

Pokud vás skenování neživí, měl by vám tento model stačit. Nicméně shrnu ty největší nedostatky, které jsem během tří dnů provozu nasbíral:

Provedení skeneru je na úrovni plastové hračky, takže je na místě zacházet s ním v rukavičkách.
Víko skeneru je odělávací a už se mi stalo, že při otevření se odělalo samo a spadlo na zem.

Rychlost skenování je příjemná. Takový průměr, který neurazí. Někomu může vadit vyšší hlučnost. Mně nevadí. Aspoň jde slyšet, že pracuju :)

Při skenování zkroucených fotografií nebo listin je nezbytné víko skeneru zatížit. Nebude-li totiž fotografie doléhat zcela na sklo skeneru, bude výsledek neostrý. V praxi skenuji každou fotografii s těžítkem, abych tomuto neduhu předešel. Rozdíl je markantní. Než jsem na to došel, byl jsem rozhudnutý skener vrátit.

Automatické skenování se jeví na první pohled docela inteligentně. Rozpozná počet fotografií a každou zvlášť uloží. Ale ne pokaždé rozpozná vše správně a někdy ořízne fotku zcela nepochopitelným způsobem. Tudíž automat je pro mne nepoužitelný.

Při skenování v rozlišení 300 dpi je na výstupu zvláštní artefakt - nenápadné, leč viditelné svislé čáry, které v originále nejsou. U jiného rozlišení jsem si toho nevšiml.

Drivery jsem musel instalovat na dvakrát. Po první instalaci byl skener neuvěřitelně pomalý a při skenování zadrhával. Druhá istalace to naštěstí napravila.

Software je věcí zvyku a vkusu. I když mám několik výhrad k fungování programu, není to něco, co bych nezkousnul. Poměrně slušně funguje i funkce "odstranění prachu". Ale "obnovení barev" nebo "odstranění rastru" už mají své limity.

Skener je vhodný spíše pro hobby použití. Pro profesionálnější práci stojí za to si připlatit za něco robustnějšího, abyste nemuseli myslet na to, že jste nezatížili víko a vaše fotografie budou neostré. Nicméně pokud vám nevadí trocha nepohodlí při práci, jde se skenerem dosáhnout zcela uspokojivých výsledků.

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 8. března 2019

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Nenašel jsem pozitivum.
  • Dva výrobky jsem reklamoval a v koncovce vrátil.(Nenačítal SD kartu(neustálý restart),na skenu vytvářel černý flek cca 3x4,5cm přímo ve středu snímku.

Zakoupeno v CZC.cz

Funguje perfektně, za ty peníze až neskutečně. Nevýhoda je, že nemá vypínač napájení.

Přidáno: 8. března 2019

• Běží čistě jen z USB (včetně napájení)
  • Malý, lehký
  • Funguje na systémech s jádrem Linux
  • Relativně kvalitní výstup, bez viditelných známek po ztrátové kompresi, čili ne "nízkorozpočtový" JPEG
  • Fyzické rozlišení 4800×4800dpi je lež, v reálu je čtvrtinové (1200×1200), v horizontálním směru je každý pixel roztažen na 4 pixely (bez interpolace!), ve vertikálním sice časově náročná snaha o 4800dpi je, ale vzhledem k velikosti mikročoček se jeví jak kvalitnějších 1200dpi se čtyřnásobným zvětšením pomocí lineární interpolace.
  • Chybějící sloupce v obrazu

Až na kecy o rozlišení je to kvalitní přístroj, navíc tichý a úsporný, dobře zprovoznitelný na linuxových systémech.

Přidáno: 1. března 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

• Rychle pracuje. Software funguje bez problému. Oceňuji funkci tlačítek, především kopírování s výstupem přímo na tiskárnu.
  • Uspokojivé výsledky i při skenování fotografií.

Přidáno: 1. března 2019

Zakoupeno v CZC.cz

• Slušný scanner, černobílé i barevné negativy snímá uspokojivě. Papírové fotky trochu hůř (ujeté barevné podání), poměrně nešikovná manipulace s vkládáním papírových fotek do rámečku.
  • K přístroji není dodáván český návod. Dostal jsem pouze návod v angličtině, němčině a francouzštině. Přestože první dva jazyky ovládám, shledal jsem, že návod je nekompletní a vůbec neuvádí základní manipulace, na ty musí uživatel přijít sám.

Za nabízenou cenu je přístroj užitečný, ale počítejte s průzkumem, než si přístroj osvojíte.

Přidáno: 24. února 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

• Kvalitní rozlišení, mobilita, nízká hmotnost i hlučnost. Rozumná cena. Možnost skenování stránek knihy.
  • Při externím skenu nutnost notebooku s nainstalovaným programem.

Ověřený zákazník MALL.CZ Milan Folwarczny

Přidáno: 24. února 2019

(naposledy upraveno 15. června 2019)

Zakoupeno v MALL.CZ

Malý}přenosný scaner a myš v jednom...

Canon CanoScan LiDE 300

Canon CanoScan LiDE 300

Přidáno: 22. února 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

• skladný, na domácí použití dostačující

Epson Perfection V370 Photo

Epson Perfection V370 Photo

Přidáno: 13. února 2019

• Výborný poměr cena / výkon
  • Dostatečné rozlišení pro amatérský sken starých kinofilmů
  • Rychlost skenování - ale u konkurence také
  • Občas padá SW

S ohledem na cenu asi nemá konkurenci.
Skener s vyšším rozlišením nemá pro 99% mých negativů smysl. Skenuje najednou 6 políček kinofilmu nebo 4 dia.
S nákupem jsem spokojen, popsaná negativa jsem očekával.

Přidáno: 12. února 2019

Nebilo dodáno instalační CD

Epson Perfection V600

Epson Perfection V600

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. února 2019

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Instalační soubory pouze na CD musel jsem použít externí mechaniku

Ověřený zákazník Oehling CZ Ověřený zákazník

Další zatím bez problému

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. února 2019

Zakoupeno v suntech.cz

Skener funguje překvapivě dobře. Vzhledem k tomu, že je vybaven velmi účinným SW vyrovnáváním i značně nerovnoměrného (až chaotického) pohybu po předloze, vyrovná se výsledek (po krátké praxi) klasickému plošnému skeneru A4. A to bez tvarových deformací, které jsou známy z použití ručních liniových skenerů při ne zcela rovnoměrném ručním pohybu snímací hlavy a ne po ideální přímce. Skenerová myš je navíc nesrovnatelně menší a lehčí než běžný stolní skener a proto snadno přenosná. Je tak velmi vhodná pro příležitostné kopie menšího rozsahu a také pro výřezy z velkých předloh (např. z map nebo knih), které se do běžného skeneru nevejdou.

Zobrazuji 441 - 460 ze 500 recenzí 1...21 22 [ 23 ] 24 25